Články zaměřené na demolice rodinných domů.
12.9.2024
V rámci červnových změn v programu "Oprav dům po babičce" (součást Nové zelené úsporám) byly zavedeny nové podmínky. Zde je jejich shrnutí. Kdo může žádat a získat podporu. O podporu mohou žádat pouze dospělé, ekonomicky aktivní osoby, které jsou vlastníky rodinného domu.
17.8.2024
Každý, kdo plánuje postavit nemovitost na pozemku, kde aktuálně stojí jiný objekt, ví, že jeho kroky budou nejdříve mířit na stavební úřad. Protože právě zde se vyměřuje takzvaný demoliční výměr, který povoluje bourací práce. Pokud byl objekt aktuálně sídlící na pozemku postaven se stavebním povolením, musí být také na základě povolení shozen.
6.8.2024
Demolice staré budovy je občas nezbytná. Důvodů může být mnoho, slabé základy, zničený základ budovy nebo změna o územním plánování. Zde je několik tipů, které můžete provést, abyste minimalizovali riziko selhání demolice budovy. Proveďte řádné plánování a hodnocení. Důvodem, proč většina demolic budov selhává, je přijímání unáhlených rozhodnutí bez řádného plánování.
27.7.2024
Demolice je velká věc a vyžaduje dohled odborníků a profesionálů. Během vteřiny se totiž může cokoliv pokazit a je třeba zásahu. Problémy se statikou patří k těm nejčastějším. Obavy a realita. Ne každý dům, který čeká demolice, se odstraňuje z důvodu špatné statiky. Někdy chcete jen postavit něco nového, modernějšího, energeticky úspornějšího a na původní stavbě, která na pozemku stojí, se to aplikovat nedá.
8.7.2024
Když postavíte stavbu tzv. na černo, tedy bez povolení příslušných úřadů, vystavujete se riziku, že vám bude úředně nařízená demolice. Odstranění stavby ale mohou úřady nařídit i v jiných případech, například při závadném technickém stavu stavby. Kdy ještě musíte zahájit bourací práce a hradit náklady s nimi spojené? V těchto případech se zahajuje řízení.
8.7.2024
Pokud vás čeká demolice staršího objektu, dost možná se setkáte s azbestocementovou střešní krytinou, azbestovým potrubím nebo fasádními panely s vrstvou z azbestu. Ty nepředstavují problém, dokud zůstávají na svém místě. Likvidace ale musí probíhat pod dohledem odborníků provádějících demoliční a bourací práce. Co je to azbest a proč je nebezpečný?
21.6.2024
Přejete si bydlet ve vlastním a už se nemůžete dočkat, až budete zalévat květiny na své vlastní zahrádce? Tyto skutečnosti zkontrolujte ještě před tím, než začnete stavět. Splněný sen o vlastním bydlení. Mít vlastní hnízdo si přeje každý z nás. Vlastní bydlení nabízí svobodu, kterou jinde nenajdete.
4.6.2024
Jaké instituce je třeba navštívit, pokud si přejete vyřídit stavební řízení? Jak dlouho to vše bude trvat? A jak to bude v případě, že je nutná i demolice? Pokud se chystáte na vlastní stavební projekt, jistě vás tyto informace zajímají. Jako v rozvojových zemích. Česká republika se bohužel v rychlosti vyřízení stavebního povolení řadí mezi nejhorší země na celém světě.
24.5.2024
Představíte si pod pojmem "demolice" jen nekonečné bourací práce, hromadu suti, zdlouhavé vyjednávání s úřady a obrovské finanční náklady? Z velké části máte pravdu, avšak i na demolici se dá výrazně ušetřit, aniž byste se vystavovali riziku postihu. Cesta za vaším vysněným pozemkem a novostavbou pak bude mnohem příjemnější. Cena se nedá přesně určit.
1.5.2023
Demolice, ač by se to mohlo na první pohled zdát, není jen tak. Ještě než se do ní pustíte, musíte zjistit, jaké dokumenty budete potřebovat a na jakých úřadech ji nahlásit, abyste se vyhnuli dlouhému popotahování a vysokým pokutám. Rozhoduje především to, zda byla stavba vystavěná na základě stavebního povolení, nebo bez něj.
19.3.2023
Možná i vy vlastníte pozemek, na kterém stojí budova, jejíž stav se neslučuje s rekonstrukcí. Bude potřeba přistoupit k demoličním pracím a následně pozemek opět použít dle vlastního uvážení. Jde nám o pozemek. Někdy se stane, že koupíme přímo pozemek, na kterém již stojí nějaká budova. Ta je ve špatném technickém stavu a musíme řešit demoliční práce.
8.3.2022
Možná i vy vlastníte pozemek, na kterém stojí budova, jejíž stav se neslučuje s rekonstrukcí. Bude potřeba přistoupit k demoličním pracím a následně pozemek opět použít dle vlastního uvážení. Jde nám o pozemek. Někdy se stane, že koupíme přímo pozemek, na kterém již stojí nějaká budova. Ta je ve špatném technickém stavu a musíme řešit demoliční práce.
14.2.2022
Při celé řadě stavebních prací vzniká stavební suť. Čeká vás rekonstrukce, nebo také demolice budovy? Zajistěte si řádný odvoz stavební suti. Co vám hrozí při špatném postupu? Nejvíce stavební suti samozřejmě produkuje demolice objektu. Nejen demoliční výběr ale potřebuje doložit odvoz suti. Správné nakládání s odpady bude vyžadovat také běžná rekonstrukce uvnitř prostor vašeho domu.
22.1.2022
Čeká vás zbourání menšího objektu, nebo budete zařizovat demoliční práce pro celý objekt? Podívejte se na nejčastější chyby, které lidé dělají. Rozhodnete se, že nastal čas pro bourací práce. Bez toho, aniž byste navštívili příslušný úřad, se ihned vrhnete do prací. Výsledek? Pokuta, a to ne zrovna malá. Demolice i zemní práce se dají realizovat vždy po obdržení potřebného povolení od stavebního úřadu.
4.12.2021
Plánujete výstavbu domu nebo chcete jen kolem své nemovitosti založit nádhernou zahradu, jež se stane takovou odpočinkovou zónou, kterou budete využívat nejen během parného léta? Ať už je to tak či onak, výkopové a zemní práce jsou jedním z prvních kroků, ke kterému musí dojít. Mnoho lidí realizaci výstavby zahajuje tím, že odváží všechnu vytěženou zeminu, což ale není zapotřebí. Odborníci vědí, že ji lze zužitkovat právě při terénních úpravách pozemku.
13.11.2021
Zbourat, nebo zrekonstruovat? To je otázka, kterou si pokládá nejeden člověk, kterému na pozemku dřímá starší nemovitost. Co je výhodnějším, ekonomičtějším řešením? Pocity musí jít v tomto případě stranou, ty mohou zkreslovat naše rozhodnutí. V potaz bychom měli brát zcela jiné faktory, které rozhodnou, jestli k bouracím pracím přistoupíme, nebo jestli se pustíme do celkové proměny objektu.
24.10.2021
Čeká vás demolice staré stavby? Podívejte se na přehled toho, co musíte vyřídit při bourání starého domu, který již nebudete rekonstruovat. U staveb, které bylo možné postavit bez stavebního povolení, nebudete potřebovat nic víc, než doložit ohlášení demolice. Jedná se o malé stavby, jako jsou například ploty, kurník, nebo malou kůlničku.
18.10.2021
Demolice budovy je někdy nevyhnutelná. Možná i vy se nacházíte v situaci, kdy již nechcete rekonstruovat obytnou nebo hospodářskou budovu. Jaké povinnosti musíte splnit? Demoliční práce jsou součástí životního cyklu budovy. Ještě před tím, než se do demolice pustíte, si ale musíte vyřídit povolení k demolici. Tento dokument je potřeba vždy tam, kde se jedná o budovu, která byla postavena na základě stavebního povolení.
25.9.2021
Možná jste slyšeli pár základních faktů o demolici, ale nemáte tušení, jak to vlastně funguje. Pojďte se s námi podívat na základní fakta, která k demolici neodmyslitelně patří. Většina lidí si myslí, že při demolici objektu vzniká obří hromada stavební suti, která následně končí na skládkách. To ale vůbec není pravda. Současné odpadové hospodářství je nastaveno tak, aby minimalizovala objem odpadů, který vzniká. Ve skutečnosti se demolice řídí přísnými pravidly o nakládání s odpadem.
7.9.2021
Výkopové práce jsou v mnoha případech naprosto nezbytné. Víte ale, jak je to s bezpečností? V případě, že se chystáte tyto práce vykonávat svépomocí, byste měli důsledně dbát na to, aby byla dodržena. Během amatérských výkopových pracích hrozí celá řada potencionálního nebezpečí. Z hlediska bezpečnosti se jedná o velmi rizikovou aktivitu, při které hrozí havárie i úrazy. Nejčastěji se jedná o sesuvy půdy, o úrazy, které ve výkopech vznikají, nebo o zanedbání rizik, která hrozí.
17.8.2021
Lidé, kteří se nepohybují v oboru stavebnictví si oba pojmy mohou snadno splést. Ti, kteří se ale tímto živí, vědí, že mezi demoličními a bouracími pracemi je velký rozdíl. Pokud byste si zavolali společnosti na bourací práce, nechtěli byste, aby provedli demolici. I když je význam obou slov velice podobný, formálně se velice liší. Čím přesně? Nezapomínejte ani na demoliční výměr.
6.8.2021
To, jakým způsobem budou výkopové a pozemní práce provedeny závisí na podmínkách půdy i staveb. Důležitý je jednak technologický i technický parametr staveb, ale také účel výkopu. Výkopové a zemní práce, které se provádějí ručně, jsou prováděny obvykle do hloubky 1,5 m, při použití strojů je pak hloubka ještě o metr větší – 2,5 m.
30.7.2021
Demoliční výměr v sobě obsahuje dokument pojednávající o nakládání se stavební sutí. Musíte dodržet zákonný postup a ukládat materiály na příslušný sběrný dvůr. Mnohé z nich je pak možné také recyklovat. Jak velké je zastoupení jednotlivých materiálů? Abyste si zjistili potřebné informace, budete se řídit vyhláškou číslo 93/2016 Sb., která pojednává o Katalogu odpadů. ve skupině číslo 17 jsou uvedeny všechny stavební a demoliční materiály.
15.7.2021
Při úpravách zahrady se lidé často spoléhají na vlastní síly. Bohužel pak dochází nejen k neustálému oddalování dokončení celého projektu, ale také k újmě na zdraví. V jakém případě je lepší zvolit zemní práce? Pokud jste se rozhodli, že si kolem domu přejete zámkovou nebo další dlažbu, je potřeba počítat s tím, že nejprve budete chystat vhodný povrch. Právě zde dochází k výraznému zrychlení, když se spolehnete na zemní práce.
4.7.2021
Abyste mohli kompletně odstranit budovu, potřebujete demoliční výměr. Tento dokument opravňuje k demolici a je nezbytně nutný. Bez něj bourat budovu nemůžete, hrozí vám pokuta. Jak získat demoliční výměr? Abyste mohli budovu zbourat, budete potřebovat demoliční výměr. Ten vydává stavební úřad. Když je hotovo a pozemek je čistý, s demoličním výměrem zajdete na katastr nemovitostí, kde dojde k oficiálnímu uzavření demolice a vymazání budovy ze systému.
14.6.2021
Bourání a demolice staveb - téma, které se možná týká i vás. Pokud plánujete strhnout stavbu, která dřímá na vašem pozemku (ať už se jedná o boudu nebo stáj pro zvířata či starý domek po prarodičích), určitě se ptáte, jak je to s povolením nebo ohlášením. V některých případech ohlášení plně postačuje, v jiných je zapotřebí strávit obíháním úřadů vícero času.
7.6.2021
Bourání a demolice staveb jsou činnosti, ke kterým dochází prakticky denně. Zatímco někdo touží po krásném pozemku, na němž by postavil vysněný příbytek, jiný se jen obává, že by trouchnivějící budova brzy někomu ublížila. Ať už jste se pro demoliční práce rozhodli z jakéhokoliv důvodu, nabízí se otázka, jestli ve zdech vašeho domu nesídlí azbest.
26.5.2021
Stavba rodinného domu je nyní aktuální u nejednoho Čecha. Zatímco někdo už má položeny základy a buduje střechu, jiný teprve začíná s demolicí a s výkopovými pracemi. Co většinu budoucích majitelů velmi stresuje je počasí, které se nyní mění jako na běžícím pásu. V jednu chvilku nás hřeje sluníčko do zad, v druhém okamžiku nás sužují deště a bouřky, ne-li takřka zimní teploty. Pojďme si prozradit, kdy se člověk může do zemních prací pustit a kdy je naopak na zednické práce příliš brzy.
11.5.2021
Likvidace budovy, respektive demolice nemovitosti se laikovi může zdát jednoduchá a bezproblémová. Pokud ale nejsou zajištěny všechny potřebné úkony, hrozí pokuty, nebezpečí, zbytečné ztráty a časová náročnost. Seznamte se proto dopředu se všemi kroky, které vás před demolicí čekají. Před samotnou demolicí, papírováním a plánováním zkuste zvážit všechny možnosti.
4.5.2021
Existují drobné stavby, jako jsou kůlny, které povolení k demolici nepotřebují. Pak jsou tu běžné budovy, jež vyžadují doložení některých dokumentů a povolení, a nakonec také stavby, které se nacházejí na památkově chráněném území. Ty mají ještě přísnější pravidla a při demolici musíte být obzvlášť opatrní, abyste dodrželi všechna nařízení a vyhnuli se zbytečným pokutám.
26.4.2021
V současné době legislativa neumožňuje demolici některých budov bez vyřízení potřebných dokumentů. Jestliže se do takového procesu pustíte bez vyřízení písemností, může vás překvapit vysoká pokuta. Proto si před demolicí vyřiďte vše potřebné s úřady, a teprve pak se pusťte do práce. Bez stavebního povolení si můžete na svém pozemku...
13.4.2021
Nadešel správný čas a budete řešit bourací práce nemovitosti? Poradíme vám, jak probíhají demoliční práce, i jak naložit s jednotlivými materiály, které jste jako majitel nemovitosti povinen řádně odstranit. Víte o tom, že abyste zbourali budovu, která byla stavěna na základě stavebního povolení, musíte mít povolení od stavebního úřadu? Ten vám vydá potřebný demoliční výměr s platností jednoho roku.
7.3.2021
Zdemolovat nemovitost je jedna věc, druhá je pak zlikvidovat vzniklou suť. Když si jdete na stavební úřad pro povolení, bez kterého nemůže k demoličním pracím vůbec dojít, do žádosti je nutné poznamenat, kolik demoličního odpadu pravděpodobně vznikne. A je pak vaší povinností demoliční odpad odklidit, ideálně na nejbližší skládku. O likvidaci odpadu Praha se však postaráme, když už se pustíme i do demolice vaší staré, trouchnivějící nemovitosti.
13.2.2021
Zdemolovat nemovitost je jedna věc, druhá je pak zlikvidovat vzniklou suť. Když si jdete na stavební úřad pro povolení, bez kterého nemůže k demoličním pracím vůbec dojít, do žádosti je nutné poznamenat, kolik demoličního odpadu pravděpodobně vznikne. A je pak vaší povinností demoliční odpad odklidit, ideálně na nejbližší skládku. O likvidaci odpadu Praha se však postaráme, když už se pustíme i do demolice vaší staré, trouchnivějící nemovitosti.
8.2.2021
Zdemolovat nemovitost je jedna věc, druhá je pak zlikvidovat vzniklou suť. Když si jdete na stavební úřad pro povolení, bez kterého nemůže k demoličním pracím vůbec dojít, do žádosti je nutné poznamenat, kolik demoličního odpadu pravděpodobně vznikne. A je pak vaší povinností demoliční odpad odklidit, ideálně na nejbližší skládku. O likvidaci odpadu Praha se však postaráme, když už se pustíme i do demolice vaší staré, trouchnivějící nemovitosti.
30.1.2021
Koupili jste si pozemek, na kterém ještě stojí chátrající nemovitost? Nebo je jeden takový pozemek přesně se stejnou nemovitostí součástí vašeho majetku, ale dům se začíná rozpadat natolik, že se stává nebezpečím pro své okolí? V obou případech uvažujete o demolici. Možná si říkáte, že stačí povolat do akce zkušenou firmu s potřebnými stroji, ale tak snadné to není.
22.1.2021
V souvislosti s demolicí či se stavbou nového rodinného domu na místě, kde zatím stojí ještě chátrající stará nemovitost, se můžete setkat se slovním spojením "rozhodnutí o odstranění stavby". Nabízí se otázka, o co konkrétně jde? O co konkrétního se jedná? Stavební zákon umožňuje odstranit nemovitost dvojím způsobem.
16.1.2021
Demolice nebo dům raději rekonstruovat a obnovit? Taková otázka hýbe světem po celou dobu naší historie, ale i v současnosti. Nezabývají se jí ovšem jen historici umění při posuzování památek, ale i lidé, kteří chtějí vybudovat nový domov na místě, kde stojí budova v nefunkčním nebo esteticky nevhodném stavu.
27.12.2020
Na demolici lidé kývnou nejčastěji v okamžiku, kdy jim na pozemku trouchniví stará nemovitost. Stává se pro své okolí už velmi nebezpečnou, proto demoliční práce jsou tím jediným východiskem ze situace, které může předejít opravdu strašlivým následkům.
15.11.2020
Začíná vám dům po prarodičích doslova padat na hlavu? Je načase ho srovnat se zemí, i když vás s ním pojí hromada vzpomínek. Díky demoličním pracím vznikne na pozemku místo určené ke stavbě nového a bytelnějšího domu, kde může žít i několik generací.
5.10.2020
Ať už jste se rozhodli pro demoliční práce a bourací práce z jakéhokoli důvodu, měli byste si zjistit dostatek informací. Kupříkladu je třeba si zjistit dopředu, kam případně s nebezpečným odpadem nebo co dělat, když narazíte třeba na azbest.
10.9.2020
Při demoličních pracích můžete narazit na azbest. Není žádným tajemstvím, že se tento nebezpečný materiál stále ukrývá v řadě domů, tedy zejména v těch starších budovách. Ať už dům demolujete nebo jste se jen pustili do oprav vašeho příbytku, při narazení na azbest neprodleně zavolejte odborníky.
14.4.2020
K demolici budov nemůže dojít bez řádného povolení. Proto pokud vám na zahradě nebo na jiném vašem pozemku stojí trouchnivějící dům, který chcete zbourat z důvodu vlastní bezpečnosti, je na místě zamířit na stavební úřad a zažádat o povolení, díky kterému se budete moct pustit do bouracích a demoličních prací.
12.4.2020
Každý má v současné době právo na to, aby zboural svou nemovitost. Nezáleží na tom, jestli se jedná o starý dům sídlící na našem pozemku nebo jestli se jedná o kůlnu, kterou už nebudeme a nechceme dál používat. I když však má každý právo na zbourání vlastní nemovitosti, přesto to nemůžeme udělat bez vědomí stavebního úřadu.
10.4.2020
Než dojde k demoličním pracím, musíte požádat o povolení. Povolení k legálnímu odstranění staveb je nutné prakticky kdykoli, zejména pokud stavba byla postavena na základě stavebního povolení. Stavební úřad však většinou nemá problémy s vydáním povolení, pokud tedy máte k dispozici i projekt k demolici, kterým se rozumí i dokumentace bouracích prací.
4.4.2020
Možná právě na vašem pozemku stojí dům, který už dlouhou dobu chcete zbourat, jelikož nepatří zrovna k nejstabilnějším stavbám a tím pádem ohrožuje okolí. V případě, že se chcete vrhnout do demoličních prací, měli byste nejdříve požádat o povolení. Demolice totiž není akce, do které se můžete pustit prakticky kdykoli se vám zamane.
18.3.2020
I když jsou mnohdy staré domy opředené tunou vzpomínek, pravdou je, že ne vždycky je výhodné je rekonstruovat. Sice je chcete uchovat pro své děti nebo vnoučata, kterým budete povídat, co jste ve starém domě stojícím na vašem pozemku zažili, ale domy s postupem let trouchniví a rozkládají se doslova před očima, tudíž se stávají jakýmsi nebezpečím pro ostatní.
14.2.2020
Staré domy většinou zdědíme nebo si je koupíme i s pozemkem, na němž stojí, za účelem toho, že si je zrekonstruujeme. Jenže pravdou je, že rekonstrukce se někdy nevyplácí, a to hlavně v případě starých nemovitostí. Pokud si staré nemovitosti kupujete, mějte na paměti, že ne všechny jsou připraveny na nákladnou rekonstrukci. Mnozí lidé se do rekonstrukce pustí po hlavě.
5.1.2020
Zdědili jste starý dům, který už na první pohled nevypadá obyvatelně? Rekonstrukce v takovém případě nepřichází vhod, raději byste měli investovat do demoličních prací, jelikož ty vyřeší váš problém. V případě, že patříte k lidem, kteří si nevědí rady s tím, co je třeba při demolici zařídit, prozradíme vám to. Bourací a demoliční práce totiž nejsou jenom o samotném bourání, ale také o likvidaci odpadu a odvozu stavební suti.
23.7.2019
Nic dnes není zadarmo, ani demoliční práce ne. Sice se firma zaměřující se na demolice nehledá denně, přesto když se potřebuje, představuje mimořádný výdaj. Demoliční práce jsou zapotřebí například ve chvíli, kdy potřebujete zbourat trouchnivějící dům, jenž jste zdědili po rodičích. Nebo jsou potřeba ve chvíli, kdy jste si koupili dům, ale atraktivní je pro vás jen daný pozemek, na kterém sídlí. Samozřejmě takových důvodů může být daleko víc. Ať už ale chcete zbourat dům z jakéhokoli důvodu, nezapomínejte, že to bude něco stát.
12.7.2019
Zdědili jste dům, který má špatné základy, a ještě horší rozvody elektřiny? Koupili jste pozemek s trouchnivějícím domem, místo kterého chcete postavit dům vlastní, krásnější, modernější a se skvělým dispozičním řešením? Možná hledáte firmu zaměřující se na demolice, ale co to demolice vlastně je? I když si každý člověk při demoličních pracích představí zbourání budovy, přesnou definici zná jen málokdo. Pokud hovoříme o demolici, hovoříme o opaku konstrukce, a sice o bourání budov či jiných staveb.
4.7.2019
Demoliční odpad může vznikat nejen při zřizování staveb, ale také při jejich demolici. Z dostupných údajů vyplývá, že demoliční odpad a suť tvoří v Česku zhruba čtvrtinu z celkové produkce odpadů, tím se tedy jedná o zdroj druhotných surovin. Mnozí lidé se však ptají, kam s ním? Buď si staví, nebo naopak bourají nemovitost, která jim chátrá doslova před očima. Co dělat se vzniklým demoličním odpadem, co dělat se sutí, která vznikne při bourání nemovitosti?
28.5.2019
Staré domy nemohou stát věčně. Jednoho dne zkrátka dojde k jejich demolici. Někdy k demolici přijde ve chvíli, kdy si na místě, kde stojí starý dům, chcete postavit dům nový. Jindy k demolici dojde ve chvíli, kdy začíná být dům nebezpečný a chátrající. I když si mnozí lidé myslí, že demolice rodinných domů nebo jiných budov je činnost, kterou lze provádět hned na druhý den od nápadu odstranění stavby, není to tak. Než dojde k demolici neboli k odstranění stavby, předchází tomu několik věcí, které je třeba zařídit. Tak například je třeba požádat o demoliční výměr.
20.5.2019
Když padne rozhodnutí zbourat dům a když už se v rukou drží demoliční výměr, pak přichází další otázka, a sice kam s případným odpadem, kam se sutí? Pokud jen rekonstruujete dům, pak stavební materiál můžete odvést na sběrný dvůr, což je legální způsob, jak s opadem naložit. Pokud se však pouštíte do velké demolice, pak se o případný odpad postará demoliční firma, která zlikviduje legálně odpad za vás. Odpad a stavební suti se odvezou na skládku, kde se následně třídí. Až devadesát procent demoličního odpadu a stavební suti se druhotně využije, rekonstruuje.
11.5.2019
Co je to stavební odpad? Tuto otázku si pokládá ten, kdo se stavebnictvím, případně s demoličními službami nepřijde dnes a denně do kontaktu. Stavební odpad je opravdu široký pojem. Při rekonstrukci domu se může jednat o kusy betonu, o cihly, také o omítky nebo třeba o keramické výrobky, tašky, také o sádrokarton nebo o různé druhy a zbytky izolačního materiálu. Samozřejmě může do stavebního odpadu patřit také množství zbylých kabelů, kovový odpad nebo i řada nebezpečných odpadů, k nim se řadí třeba azbest, s nímž se hlavně demoliční firmy dostávají do kontaktu.
3.5.2019
I když si to neuvědomujeme, na mnohých rodinných domech se vyskytují materiály, které jsou velice nebezpečné. Máme na mysli například azbest. Azbestocementové krytiny se na rodinných domech vyskytují zcela běžně. Například potrubí je z azbestu většinou tvořeno. Také mohou i fasádní nebo stěnové panely obsahovat azbest v některé ze svých vrstev. Nemusíte se však toho bát, dokud se s ním nijak nemanipuluje a dokud zůstává na svém místě, pak nepředstavuje problém. Problém ale přichází ve chvíli, kdy se rozhodneme budovu zbourat nebo zcela zlikvidovat.
26.4.2019
Koupili jste starý dům a je třeba ho zdemolovat? Nebo jste jen chtěli na místě, kde starý dům stojí, postavit dům nový? Ať tak či onak, stejně bude zapotřebí přivolat si na pomoc demoliční firmu, která se vám o demolici daného domu postará. Samozřejmě demolice rodinného domu není samozřejmá záležitost. Není možné si jeden den usmyslet, že stavbu necháte zbourat, a na druhý den stavbu opravdu zbouráte. Než dojde k demolici rodinného domu, je třeba mít všechno zařízené a všechno povolené. K demolici rodinného domu opravdu nemůže dojít jen tak.